Цей розділ для тих хто любить математику і цікавиться нею!
Старовинні міри довжини
Вершок = 4 см 5мм П'ядь = 18 см Аршин = 71 см
Сажень = 2 м 13 см Верста = 1067 м Дюйм = 2 см 54 мм
Фут = 30 см 5 мм Ярд = 91 см Миля = 7 км 468 м Морська миля = 1852 м
Історія виникнення геометрії
Формули скороченого множення
Функції в математиці
Що таке степінь?
Математика в природі
Чому не можна ділити на нуль
Що таке вектор
Математичні цікавинки
Цікаво, що у будь-якій групі з 23-х і більше людей більш за все знайдуться двоє, які відзначають свій День народження в один і той же день. Вірогідність такого збігу перевищує 50%.
Друже, а Ти знаєш, що мить — це насправді одиниця виміру часу, яка триває близько однієї сотої долі секунди?
Сума чисел від 1 до 100 дорівнює 5050. А хтось із Твоїх друзів знає про це?
Наймістичнішим і оповитим легендами числом вважається 666 — число звіра і антихриста (назване так в одному з віршів книги Одкровення). З ним пов'язана велика кількість цікавих математичних фактів:
• Сума всіх чисел на рулетці дорівнює 666;• У Європарламенті є крісло 666, але його за традицією ніхто не займає;• У великої кількості об'єктів по всьому світу замінили число 666 на інше, у зв'язку з протестами вірян. Це стосується номерів шосейних трас, маршрутів громадського транспорту, телефонних кодів.
Від'ємні числа аж до XIX століття майже не використовувалися, тому що їх вважали безглуздими і не застосовними. Однак вони мали попит у людей, які ведуть свої справи, для позначення фінансових збитків. Від'ємні числа так і з'явилися на початку XIII століття — італійський купець Пізано винайшов їх для того, щоб фіксувати свої борги.
Соціологічні опитування по всьому світу показали, що найбільша кількість людей вважає щасливим числом «7», друге за популярністю — «3». Такі результати не дивні, адже практично у всіх культурах і релігіях з найдавніших часів «7» пов'язане з позитивною енергетикою.
Числа, які однакові в обох напрямках (наприклад, 12321) називають паліндромами.
Найбільшим числом у світі вважається центильйон, він має 600 нулів.
Найменше число, відкрите на сьогодні, навіть не має назви, а являє собою десятковий дріб, у якого після коми і перед одиницею стоїть 100 мільйонів трильйонів трильйонів трильйонів нулів. Воно не застосовується в прикладній математиці і використовується вченими для того, щоб обчислити ймовірність появи нового Всесвіту з атома.
Немає коментарів:
Дописати коментар